منو

یک سال گذشته از ورود ۲۷ هزار پرونده به دستگاه قضایی استان کرمان جلوگیری شد

معاون دادگستری استان کرمان گفت: برگزاری دو همایش مانع‌زدایی اقتصادی و پشتیبانی قضایی از ورود ۲۷ هزار پرونده به دستگاه قضا جلوگیری کرد.

۰۷ تیر ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، سید مهدی قویدل ظهر امروز در تشریح اقدامات انجام شده در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان در بازه زمانی تیرماه سال 1400 تا ابتدای تیرماه 1401 اظهار داشت: در مجموع 44 برنامه ابلاغی با هزار و 200 زیر فصل و 60 برنامه اجرایی در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان اجرایی شده است.

وی به برگزاری 700 جلسه شورای پیشگیری، کارگروه‌های تخصصی و نشست‌ها تخصصی اشاره و بیان کرد: 205 جلسه پیشگیری از وقوع جرم با هزار و 705 مصوبه نیز در یک سال اخیر در سطح استان کرمان برگزار و اقدامات مورد نیاز در قالب 79 کارگروه تخصصی پیگیری شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: برگزاری دو همایش مانع‌زدایی اقتصادی و پشتیبانی قضایی در شهرستان‌‌های زرند و بم منتج به پیگیری و پیشگیری از ورود 27 هزار پرونده به دستگاه قضا و رفع توقیف 18 ساله از تجهیزات شرکت خودروسازی و غیره شده است.

وی در ادامه به برگزاری 6 جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم در مرکز استان با 42 مصوبه نیز اشاره و بیان کرد: در مجموع در سال گذشته 393 دوره آموزشی به میزان 379 هزار و 170 نفر ساعت با عناوین “هور”، “هجرت”، “فرزندان آفتاب”، “مراکز مهر خانواده”، “مشاورین اطفال” و “خشونت کلامی”، “خشونت خانگی”، “23 مهارت ویژه والدین دارای فرزند 7 تا 12 سال”، “مهاجر”(معتادان بهبود یافته)، “مهرانه”(خانواده‌های معتادین بهبود یافته) و “مصلحین و حکمین قرآنی” برگزار شده است.

قویدل گفت: اجرای طرح پایگاه پیشگیری و انسجام بخشی اجتماعی قضایی در حاشیه شهر کرمان منتج به طرح موضوع در کمیسیون اقتصادی مجلس و ورود سازمان ملی مسکن کشور به حاشیه شهر کرمان شده است و در ادامه وضعیت اراضی پلاک 2975 منطقه 14 معصوم و الله‌آباد در شورای حفظ حقوق بیت المال در جهت پیشگیری از تصرفات غیر مجاز اراضی دولتی طرح شده است.

وی بیان کرد: تدوین طرح پیشگیری از سرقت محصولات کشاورزی با بیش از 25 کارگروه تخصصی نیز منتج به کاهش سرقت محصولات کشاورزی در شهرستان‌های اجرای طرح شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: تدوین بانک اطلاعات سارقین و شناسایی در استان کرمان، تدوین سیمای جرایم 4 ساله استان و 6 ماهه 1400 و تشکیل کارگروه ویژه فضای مجازی در استان در جهت پیشگیری از جرایم سایبری و تعیین درصد و نوع جرائم ارتکاب یافته در فضای مجازی شده است.

وی به اجرای طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه نیز اشاره کرد و گفت: بروزرسانی بانک اطلاعات کارگاه‌های بازیافت از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه بوده است که بر این اساس تعداد 898 کارگاه شناسایی شده که از این تعداد 190 کارگاه دارای مجوز بوده و تعداد 5 هزار نفر نیرو در این کارگاه‌ها مشغول فعالیت هستند که اکثریت آنها اتباع بیگانه هستند و همچنین 666 سارق نیز از این کارگاه‌ها دستگیر شده‌اند.

وی افزود: در این راستا شناسایی و برخورد جهت تعطیلی، پلمب و تخلیه کارگاه‌های غیرمجاز داخل محدوده شهری با پلمب 360 کارگاه غیرمجاز، تعهد تخلیه 98 فقره کارگاه غیرمجاز، تشکیل پرونده کارگاه جدید غیرمجاز 228 فقره و تشکیل کمیته حقوقی از طریق شهرداری پیگیری و اجرا شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان به برگزاری پنجمین جشنواره رای با موضوع مجازات‌های جایگزین حبس نیز اشاره و بیان کرد: در راستای اجرای طرح اورژانس قضایی با استفاده از ظرفیت مصلحین و حکمین قرآنی تعداد 5 هزار و 328 مصلح آموزش دیدند و تاکنون 3 هزار و 80 مورد مصالحه نیز محقق شده است.

وی به راه‌اندازی دفاتر حمایت از حقوق زنان و کودکان در شهرستان‌های راور، سیرجان، بم، زرند، بردسیر، رودبار، جازموریان، ارزوئیه و انار و راور را نیز اشاره کرد و گفت: با راه‌اندازی سامانه سجام بالغ بر10 هزار نفر عضو آن شده‌اند و 2 هزار و 546 گزارش واصل شده است.

قویدل گفت: نظارت بر تعداد 70 مرکز مشاوره خانواده در کل استان، اجرای طرح‌های ویژه در شهرستان‌های استان با همکاری مسئولان قضایی با موضوع پیشگیری رسانه‌ای در راور، پیشگیری از سرقت محصولات کشاورزی راور، زرند، شهربابک، رفسنجان و غیره، برگزاری همایش سران طوایف جنوب و شرق استان به صورت مجازی(وبینار) با موضوع انعقاد میثاق‌نامه توسعه و امنیت پایدار و تعیین شهرستان جیرفت جهت اجرای برنامه کنترل و کاهش خشونت در سال 1400، برگزاری جشنواره رای با موضوع مجازات‌های جایگزین حبس و ارسال آرای برتر به جشنواره کشوری و انعقاد 10 تفاهم‌نامه با دستگاه‌های مختلف از جمله دیگر اقدامات معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان در سال گذشته بوده است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 14 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.