منو

حریق 6 هکتار از مراتع چهارگنبد سیرجان را نابود کرد

مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری سیرجان گفت: شب گذشته شعله‌های آتشی که به جان طبیعت منطقه چهارگنبد این شهرستان افتاد و پس از هفت ساعت مهار شد، 6 هکتار از مراتع را نابود کرد.

۱۱ تیر ۱۴۰۱

به گزارش ایستار،مهران میرشاهی مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری سیرجان در جمع خبر نگاران اظهار داشت: عصر روز گذشته حریق در چهار گنبد بخش بلورد سیرجان 6 هکتار از منابع طبیعی این منطقه را در آتش سوخت و مردم روستاهای منطقه و یگان منابع طبیعی بخش بلورد و محیط بانان توانستند پس از 7 ساعت تلاش آتش را مهار کنند.

وی عنوان کرد: خصوصیات جغرافیایی منطقه به گونه‌ای است که کمتر می‌توان به راحتی آتش را مهار کرد زیرا شیب‌های کوهستانی و عمودی آن هم شب هنگام بر فراگیری آتش دامن زد تا اینکه مهار پایان یافت .

میرشاهی گفت: علت این آتش‌سوزی هنوز مشخص نیست و آنچه کارشناسان عنوان می کنند آتش از ناحیه شمالی در بخشی ازمنابع طبیعی شهرستان بردسیر به این منطقه سرایت کرده است که می‌تواند خطای انسانی علت بروز آتش در روز تعطیل باشد.

مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری سیرجان خاطرنشان کرد: در حال حاضر عوامل امدادی در منطقه جهت پایش و ارزیابی لازم حضور دارند واز ابتدای سال جاری تاکنون 12 هکتار از مراتع شهرستان سیرجان دچار آتش‌سوزی شدند که علت آن خطاهای انسانی در روشن کردن آتش در منطقه بوده است.

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 20 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.