۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۹

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=9740


نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در کرمان برگزار می‌شود

کرمان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: امسال برای اولین بار در کرمان نمایشگاه گردشگری در سطح بین‌المللی برگزار خواهد شد و در تقویم هم ثبت می‌شود تا به صورت سالانه برگزار شود.

به گزارش ایستار،فریدون فعالی در نشست مجمع نمایندگان استان کرمان بیان در پاسخ به مطالبه‌گری نمایندگان گفت: بنده هم معتقدم گردشگری استان کرمان مورد غفلت واقع شده است.

وی در رابطه با گردشگری مقاومت در استان کرمان توضیح داد: سند گردشگری مقاومت تهیه شده و ظرفیت‌های گردشگری استان در حال تقویت است؛ همچنین انگشتر سردار به عنوان سوغات کرمان معرفی شده است.

فعالی اضافه کرد: امسال برای اولین بار در کرمان نمایشگاه گردشگری در سطح بین‌المللی برگزار خواهد شد و در تقویم هم ثبت می‌شود که به صورت سالانه برگزار شود.

وی در خصوص برگزاری جشنواره‌های متعدد در استان گفت: بخشی از جشنواره‌ها و رویدادها در حوزه وظایف ماست و بخشی در حوزه وظایف دیگر دستگاه‌هاست که باید برای برگزاری همکاری کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان با اشاره به تسهیلات تبصره ۱۸ ادامه داد: این تسهیلات از طرف میراث فرهنگی با شرایط بسیار آسان در اختیار هنرمندان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه چند سال گذشته اتفاقات بسیار خوبی در ارگ بم رخ داده، تصریح کرد: ارگ راین برای بازارچه صنایع دستی درنظر گرفته شده که در کنار آن دیگر امکانات رفاهی و گردشگری ایجاد خواهد شد.

فعالی تأکید کرد: برخورد قاطع با افراد متخلف در این حوزه از جمله تورهای غیرمجاز همواره بوده و هست.

شایان ذکر است در این نشست گزارشی از عملکرد میراث فرهنگی و پیشنهاداتی درخصوص بهبود وضعیت این حوزه به‌وسیله معاونین این سازمان ارائه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =