منو

مبارزه با ملخ بومی در 6000 هکتار باغات رفسنجان

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان گفت: مبارزه با ملخ بومی در سطح 6 هزار هکتار از باغات شهرستان انجام شد.

۰۷ تیر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از فارس عباس حاج‌عبداللهی اظهار داشت: یکی از تهدیدهایی که در روزهای گذشته به سمت باغات پسته هجوم آورد ملخ‌های بومی بودند.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان ادامه داد: مبارزه با ملخ که در منطقه کبوترخان و حاشیه کبوترخان بود، انجام شد که این آفت بیشتر در مراتع بود و خوشبختانه خسارت به باغات بسیار اندک بود.

وی عنوان کرد: مبارزه‌ای که انجام شد در سطح 6 هزار هکتار بود که با کمک مدیریت جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و  همکاری دهیاری، شورا و کشاورزان انجام شد.

حاج‌عبداللهی تصریح کرد: امروز یک دستگاه پهپاد سم‌پاش تست می‌شود که ببینیم کارآیی و کاربرد آن برای پاشیدن سموم چگونه است همچنین کاربرد آن برای باغات پسته و کیفیت کار روی جلوگیری از آفات به چه نحو است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 4 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.