منو

رئیس بهزیستی رفسنجان:ارائه هفت میلیارد تومان تسهیلات بانکی به مدد جویان بهزیستی

عباس بلندی اذعان کرد :در سال گذشته به ۱۱۵ نفر از مددجویان بهزیستی شهرستان رفسنجان هفت میلیارد تومان تسهیلات بانکی اشتغالزایی چهار درصد ارائه‌ شد .

۲۶ تیر ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، عباس بلندی در نشست خبری به مناسبت هفته بهزیستی بیان کرد: بهزیستی شهرستان رفسنجان‌بیش از ۵ هزار معلول تحت پوشش دارد که عمده آن‌ها جسمی حرکتی، ذهنی، بینایی، شنوایی و بیماران اعصاب و روان هستند.

بلندی با اشاره به اینکه ۱۴۸۰ شماره تلفنی است که از ۸ صبح تا ۱۲ شب آماده پاسخ‌ گویی به مشکلات مردم درخصوص آسیب‌های اجتماعی، اختلافات خانوادگی، کودک‌آزاری و غیره است گفت: به ۴۰۰ زن سرپرست خانوار و ۸۰ خانواده دارای دوقلو که بی بضاعت هستند خدمات ارائه می دهیم.

وی با بیان اینکه ۱۱۰ کودک بی‌سرپرست یا بدسرپرست تحت پوشش این نهاد هستند ادامه داد: همچنین یک مرکز نگهداری کودکان دختر را در رفسنجان دایر کردیم؛ سال گذشته به ۳۲۵ دانش آموز کمک‌هزینه تحصیلی اعطا و نیز ۷۰ مورد ویلچر، ۳۵ مورد تخت، ۳۷ تبلت و دیگر خدمات به مددجویان ارائه شد.

وی افزود: در بحث اشتغال سال گذشته ۱۱۵ مددجوی متقاضی را از محل تبصره های ماده ۱۶ و ۱۸ به بانک معرفی کردیم که ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره ۴ درصد به آن ها پرداخت شد و تسهیلات از ۲۰۰ میلیون ریال شروع و تا سقف یک میلیارد ریال به متقاضیان اعطا شد.

بلندی ادامه داد: همچنین سال گذشته نصب پنل خورشیدی جهت درآمدزایی برای مددجویان برای ۲۳ خانوار تحت پوشش نصب شد که برای نصب پنل خورشیدی در خانه هر خانوار ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارائه می شود.

وی تصریح کرد: ۲۳ مورد نصب پنل خورشیدی برای مددجویان سال گذشته انجام شد این عمل می تواند برای خانوارهای معلول درآمدزایی داشته باشد امسال نیز تقاضای نصب ۴ برابر نسبت به سال گذشته به اداره کل را ارائه کردیم و در صورت جذب سهمیه از استان برای مددجویان شهرستان پنل نصب خواهد شد.

بلندی با اشاره به اینکه سال گذشته ۴ هزار و ۱۰۰ نوزاد مورد سنجش شنوایی قرار گرفتند تصریح کرد: از این تعداد ۶ مورد دچار مشکل بودند که با ارجاع به متخصص مشکلات آن ها رفع شد البته ۲ نفر از این نوزادان که دچار ناشنوایی مطلق بودند با حمایت بهزیستی و نهادهای خیر کاشت حلزون برای آن ها انجام و از ناشنوایی مطلق نجات داده شدند.

وی کاشت هر حلزون برای نوزاد را بالغ بر ۴۰ میلیون تومان عنوان کرد.

رییس اداره بهزیستی رفسنجان خاطرنشان کرد: ۱۶ گروه همیار و خودیار زنان سرپرست خانواده را تحت پوشش داریم که در بحث‌های اشتغال‌زایی ازجمله قالی‌بافی، خیاطی، آشپزی و غیره با حمایت بهزیستی فعال هستند.

وی با بیان اینکه ۲۱۰ نفر از مددجویان عضو صندوق روستایی و عشایری هستند گفت: سال گذشته در مورد ودیعه مسکن هم به ۲۸ مورد کمک‌هزینه ساخت مسکن در قالب ۲۰ میلیارد ریال به خانواده‌ها اعطا شد.

بلندی بیان کرد: برای ۷۰۰ نفر از مددجویان سال گذشته مشاوره ژنتیک انجام شد که مشاوره ها کمک می‌کند تا از تولد نوزادان معلول جلوگیری به عمل بیاید.

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 4 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.