منو

۵۲ فرصت سرمایه‌گذاری در استان کرمان احصا شد

مدیرکل اموراقتصادی استان کرمان گفت: ۵۲ فرصت سرمایه‌گذاری در استان احصا شده و حدود ۳۰ فرصت در دست مطالعه است.

۰۱ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، چهارمین جلسه شورای  برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان در سال جاری به ریاست محمدمهدی فداکار استاندار کرمان و با حضور معاونان استاندار و سایر اعضا در محل سالن شهید مرتضوی استانداری برگزار شد.

صادق سلطانی‌نژاد مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان کرمان در این جلسه با بیان اینکه میزان سرمایه‌گذاری خارجی سال قبل در استان کرمان چیزی در حدود 20 میلیون دلار بوده، اظهار داشت: سرمایه گذاری مصوب خارجی استان در سال جاری فقط یک طرح با سرمایه گذاری 2.5 یورو در شهرستان زرند است.

وی با اشاره به اینکه احصاء فرصت‌ها نظام تامین مالی یکی از اولویت‌های استان کرمان است، گفت: مطالعه فرصت‌های سرمایه گذاری در استان با محوریت دانش بنیان، صادرات محور و منطبق با اسناد بالادستی دنبال شده و مطالعات امکان سنجی آنها در دست انجام است.

مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان کرمان با بیان اینکه 52 فرصت سرمایه‌گذاری در استان احصا شده و حدود 30 فرصت در دست مطالعه است، افزود: فرصت‌های فاقد مطالعات نیز در سامانه اطلس سرمایه گذاری استان به عنوان فرصت تعریف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در بحث سرمایه گذاری خارجی باید حداقل 10 فرصت در استان احصا شود که نیاز به همکاری دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه است، ادامه داد: صندوق توسعه ملی ظرفیت‌هایی دارد که متاسفانه استان کرمان در بخش‌های سرمایه و صندوق توسعه ملی قوی عمل نکرده است.

جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه حدود 258 میلیارد تومان اعتبار هزینه‌ای استان تخصیص داده شده و مشکلی در پرداخت حقوق‌ها نداریم، اظهار داشت: ابلاغیه اعتبارات هزینه‌ای هزار و 220 میلیارد تومان مربوط به 32 دستگاه مشمول نظام بودجه‌ای استانی داریم که 258 میلیارد تومان آن تخصیص یافته و حقوق کارکنان با افزایش سنوات پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه 111 میلیارد تومان تخصیص اسناد خزانه در سال جدید داریم، گفت: 3 هزار و 128 میلیارد تومان توزیع آخرین وضعیت تملک سرمایه‌ای و دارایی استان در شورا را داشتیم که تخصیص آن ناچیز است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان اینکه سال مالی تمدید شده و مشکلی در زمینه جذب اسناد خزانه سال قبل نداریم، افزود: 397 میلیارد تومان از اسناد خزانه سال قبل هنوز جذب نشده و حدود 657 میلیارد تومان آن جذب شده است.

وی با اشاره به اینکه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان 155 میلیارد تومان از اسناد خزانه سال قبل خود را هنوز جذب نکرده است، ادامه داد: شرکت آبفای استان کرمان با 123 میلیارد و اداره کل راهداری و حمل و نقل جنوب استان با 36.2 میلیارد تومان در رتبه‌های بعدی عدم جذب اسناد خزانه سال قبل قرار دارند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.